ÚŽASNÝ ROK AC BRNO 2016

Celý rok 2016 byl ve znamení překvapení. Posun cadetů, pády seniorek. Každopádně úspěchů, medailí a posunů, ať už osobních či týmových a hlavně legrace a krásných společných zážitků jsme měly ažaž 🙂

Tento rok byly našimi nejmladšími závodnicemi děti 8-10 let. Svůj první závodní rok závodily v III.VT. Začátky bývají těžké a nové týmy se samozřejmě umisťují na konci. Půl sezony tomu tak bylo i u nás, ale na jaro se holky hecly a šly nahoru! Za tento posun vděčíme také trenérce, trpělivé Blance přetákové.

Poslední závody se již dostaly i do finále a příští rok se můžeme těšit na těžší sestavu, více koncentrace a některé šikulky možná začnou i se sportovním aerobikem 🙂

Trio ve složení Lea, Nela, Anička pod vedením Hany Toufarové začalo jarní sezonu ve II.VT ale na podzimní sezonu se již přesunulo do I.VT. V kategorii sportovního aerobiku je tento přechod velkým skokem, neboť do I.VT se dostávají pouze ti nejlepší 🙂

 

Další úžasný posun nastal u kadetských stepařek. První závody odjely také v II.VT, ale vzhledem k úrovni konkurenčních týmů jsme se rozhodly je také posunout do I.VT. A to jsme netušily, jak skvěle to půjde! Z holek se staly opravdové závodnice, zamakaly a nominovaly se na ME i MS! Na ME v Karlových Varech uvaly bronz a následovala neskutečná radost a překvapení. Živoucí důkaz toho, že poctivé tréninky se vyplácí. Na ME bohužel nastal pád a umístění bylo nakonec bramborové.
I tak ale úžasná sezona a umístění!

Seniorky jsou v I.VT již dlouhé roky, stále se však perou se dvěma konkurenčními kluby. Během tohoto roku se všechny krásně prostřídaly na 1., 2. i 3. místech. Mezinárodní závody se nakonec nevyvedly zcela dle představ, ale stejně jako u kadetů holky vybojovaly bronz na ME a 4.místo na MS.
Stepařský tým trénuje pod vedením Hanky Toufarové.

Posledními zástupci a dlouholetými reprezentantkami AC Brno je seniorské trio ve složení Míša Rybníčková, Terka Vondrová a Ráďa Suchomelová. Holky zužovala různá zranění, která vygradovala vyhozením ramene přímo ve finálovém kole na MS ve Vídni.  Celý rok si však držely 2. a 3. místa, v mezinárodních závodech ve velké konkurenci nakonec vybojovaly 3.místo na ME a 4.místo na MS.
Holky jsou vychovány hlavní trenérkou klubu Hanou Toufarovou. Po této sezoně jejich kariéra bohužel končí, ale Ráďa zůstává jako posila v kategorii step a Míša s Terkou se rovnou přerodily v trenérky.