Děti na startu ovládly Vaňkovku!

_DSC9771     Součástí bude doprovodný program – vystoupení dětí AC Brno.

deti-na-startu-brno-acbrno   deti-na-startu-brno-acbrno

 

O víkendu 23. – 24.5. žila celá galerie Vaňkovka dětmi a sportem. A to díky jedinečnému projektu DĚTI NA STARTU, který zde představila PaedDr. Hana Toufarová ve spolupráci s klubem AC Brno.

Prostor kolem známé fontány s krokodýlem navštívily stovky rodin s dětmi, aby si vyzkoušeli 4 sportovní stanoviště  a získali více informací o našem celonárodním projektu. Různé pohybové hry z atletiky, gymnastiky, míčových her a všeobecné přípravy, vedené zkušenými závodnicemi a trenérkami sportovního klubu AC Brno , bavily děti celé dva dny. Za splnění čtyř stanovišť dostaly děti navíc odznáček, který hrdě nosí na tričkách.

V rámci doprovodného programu pak divákům představily své sestavy děti sportovního klubu AC Brno včetně závodnic I.výkonnostní kategorie ve sportovním aerobiku a fitness družstvech, které se před dvěma týdny účastnily mistrovství Evropy 2015 v holandském Dordrechtu.

FOTOGALERIE AKCE DĚTI NA STARTU ZDE

Děti od 4 do 9 let zde mohly vyzkoušet aktivity kurzu, který bude od září 2015 probíhat v AC Fitness a na ZŠ Janouškova v Černých Polích. Další mateřské a základní školy, na kterých budou lekce Děti na startu probíhat, zveřejníme zde po červnové konferenci.

A čím je projekt Děti na startu jedinečný? Především svým konceptem. Děti se nespecializují na určitý druh sportu, ale vyzkouší si nepřeberné množství aktivit, nářadí a náčiní. Jednoduché, avšak efektivní hry pro děti malé, velké, obézní či sportovně založené. Hod míčem, slalom, hry na postřeh a koordinaci, sílu i vytrvalost. Skok přes švihadlo, houpání na velkém míči, udržení rovnováhy,… To vše pod vedením zkušených lektorů. Lekce budou probíhat v tělocvičně dané školy, takže rodiče nemusí děti převážet do jiného kroužku. A v neposlední řadě tahle lekce utuží vztahy mezi spolužáky ze třídy.

Zní Vám to tak dobře jako nám? 🙂 Přihlaste své dítě do kurzu DĚTI NA STARTU! Více informací zde či se informujte u ředitele/ky své školy/školky.

 

logo

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.