Na mistrovství Evropy se nominovaly všechny naše závodnice!

trio-acbrno    senior-step-zavody-acbrno-brno    Na večírcích, ve společnosti:  a) se většinou raději zdržíte déle, protože tak se zpravidla lépe pobavíte  b) odcházíte co nejdřív, zdržíte se jenom, abyste neurazil, protože vás to vyčerpává    trio-senior-acbrno-kampus-zavod-nominace-me

 

Přinášíme skvělé zprávy z víkendových závodů, které se uskutečnily 11. – 12.4. v Brně na Kampuse. Za klub AC Brno  závodily v I.výkonnostní třídě tři týmy a to v kategoriích JUNIOR STEP, SENIOR STEP A SENIOR TRIO. Týden před závody nám onemocněla Terka Vondrová, závodnice jak v kategorii step, tak i trio. Do pátku nebylo jasné, zda bude schopna nastoupit. Naštěstí máme ale skvělý tým i rodiče a tak se nám skoro zázrakem podařilo nastupující nemoc zarazit a Terka již byla v sobotu (i když s malými dýchacími problémy) obě sestavy zacvičit. Atmosféra byla úžasná, na holky se přišli podívat rodiče, kamarádi i bývalé závodnice našeho klubu. Dle vyjádření holek se jim sestavy tedy cvičily lépe, než kdykoli jindy, takže pokud jste nás přišli podpořit i Vy, děkujeme 🙂

Semifinále neproběhlo zcela dle představ, stepařky jak v juniorské, tak v seniorské kategorii udělaly pár chybiček a umístění bylo pro juniorky 4. a pro seniorky 3.místo. Trio ve složení Terka, Míša, Ráďa zacvičily naopak na jedničku a tak si po semifinále právem zasloužily 1.místo.

Finále pro nás přinášelo velká očekávání hlavně v kategorii junior. Na nominaci na ME potřebuje každý tým 2 nejlepší umístění ze 2 závodů. My i holky z Kladna jsme tedy zatím měly jedno 3. a jedno 4.místo. Když je umístění stejné, počítá se lepší tým posledního závodu. Bylo tedy důležité, aby holky vybojovaly 3.místo a tím se nominovaly. Naštěstí umíme (soudě dle posledních závodů) finále zacvičit lépe než první kolo. Holky zajely sestavu krásně a s nábojem a bronz opravdu získaly.

Seniorský tým zacvičil taky lépe, než v prvním kole, ale bez chyb to nebylo a o jedno hodnocení rozhodčích zůstaly holky na 3.místě. Což je i nás samozřejmě mrzelo, ale nominaci mají a poskočení zpět minimálně na 2.místo máme v plánu zase na příštích závodech.

Seniorské trio zacvičilo také bez chyby, jejich konkurentky z Loun na tom však byly o kapku lépe a tak mají holky nakonec stříbro.

Tyto závody byly náročné jak pro naše závodnice, tak pro trenérky, protože jsme celý závod ještě organizovaly. Radost z nominace všech závodnic, které v I.výkonnostní kategorii startovaly se tedy dostavila později, ale přece.

Děkujeme všem za podporu a moc se těšíme 11. – 14.5. do Dordrechtu, kde proběhne ono zmiňované mistrovství Evropy.

Vaše ACB

organizacni-tym-acbrno

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.