Obrovský počet dětí na ČSH na Kampuse!

Ve čtvrtek 7.5. se v Brně na Kampuse konala soutěž Česko se hýbe, kterou organizoval náš klub AC Brno. Nezvykle vysoké číslo soutěžících dokazuje, že aerobik je čím dál populárnější i v základních školách a mateřinkách. Tato soutěž v sobě skrývala jak pódiové skladby, tak Soutěžní aerobik master class.

Téměř 900 dětí svým nadšením a vystoupeními doslova zaplavilo Kampus a bylo to opravdu krásná podívaná.

Pódiové skladby měly zastoupení ve čtyřech kategoriích a viděli jsme 61 skladeb. Nepřeberná škála krásných nápadů a náčiní, nadšení začínajících závodníků a radost z pohybu doslova zaplavily universitní Kampus.

SAMC – tedy soutěžní aerobic master class byl druhou formou závodu a to v kategoriích 8-10 let a 11-13 let. Soutěž jednotlivců, kteří neprezentují předem nacvičené sestavy, ale snaží se co nejrychleji naučit a správně předvést sestavu, kterou je ve 20 – 30 minutách učí lektorka. Ze semifinále se vybírají nejlepší, kteří se ve finále perou o medaile.

Jsme rádi, že ještě pohyb není dětem tak cizí, jak se zdá a těšíme se, že budeme příští rok opět organizovat tak krásnou akci pro sportující děti.

Vaše ACB

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.