První nominační závody dopadly na výbornou!

medaile-acbrno-nominacni-zavod-ostrava-aerobik-soutez
O víkendu 28.-29.3. se v Ostravě konal I.nominační závod na ME a MS letošního roku. My jsme jely s touhou dosáhnout na bednu, abychom se opět podívaly do Holandska, kde se bude konat ME a na francouzský ostrov Martinique, kde v prosinci proběhne MS. K nominaci tým potřebuje nejlepší umístění ze 3 nominačních závodů (letos Ostrava, Brno, Semily). Nominují se vždy 3 nejlepší týmy v každé kategorii.

V sobotu jsme začaly juniorkami. Holky byly v dobré pozici díky vítězství na prvním závodě, ovšem ve stresu ze dvou silných týmu, které na Kladně nezávodily. Holky zacvičily v semifinále ne úplně přesvědčivě, ale finále už proběhlo dle představ a uhájily 3.místo. Juniorsý tým je složen zkušenými i novými závodnicemi, proto je obhájeni bronzu skvělý výkon, na který jsme hrdé. Samozřejmě jakmile holky dopiluji synchron a pořádně ‚prodají‘ sestavu, mají šanci dosáhnout na stříbro.

Seniorky v kategorii step šly také z prvního místa, ale týmy jsou v této kategorii velmi vyrovnané a hodné záleží na tom, jak v daný moment sestavu předvedou. Semifinále byl velký stres. Snad male sebevedomi ci strach z malych zmen v sestave zpusobil, ze holky popadaly, pozapomely a cvicily celkove asynchronne. Po semifinále byly čtvrté. Tento ne/výkon jsme ale hodily za hlavu a finále, až na malé zaváhání, zajely krásně a poskočily až na 2.místo.

IMG_8126
Poprvé startovalo seniorské trio – Terka, Míša a Ráďa. Loňská léta cvičila s Terkou a Míšou Terka Kallasová, která má ale bohužel zraněné koleno a ještě nějakou chvíli musí rehabilitovat. Holky v tomto složení získaly v předchozích letech tituly na MČR, ME i MS. Naštěstí Terku ale zastoupila Ráďa, která není ve sportovním aerobiku nováčkem, ale závodila v mladší kategorii a navíc ve II. výkonnostní třídě. Ráďa pořádně zamakala a za par týdnů zvládla holky dohnat. Jejich start vyvolal velká očekávání. Holky zajely sestavu v obou kolech výborně a odvezly si také stříbro. Známky v této kategorii byly ale hodně rozházené a holky mají rozhodně šanci vybojovat zlato.

Holkám i trenérkám gratulujeme a těšíme se příště! 🙂

Další nominační závod se koná 11.-12.4. v Brně na Kampuse a my Vas tímto srdečně zveme na jedinečnou podívanou.