Rehabilitace pro sportující děti AC Brno

 

 

 

acbrno-yoga-rehabilitacni-cviceni-pro-sportujici-deti

Sportovní aerobik je dřina. Zvláště mezi závody, kdy holky pilují stále dokola svou sestavu. Rozcvičit, rozšvihat, každou část sestavy vypilovat a projet stokrát… Když nejsou závody, je mimořádný trénink. Potřebujeme teď tedy hlavně stoprocentní  synchron a dobrou kondičku. Ale bereme také v potaz hlavně zdraví našich svěřenkyň a to, co nám říkají rozhodčí v rámci zpětné vazby. Problémem č.1 se zdá být držení těla. Obecně lidé v dnešní době neumí chodit správně a vzpřímeně, navíc době růstu má málokdo zcela rovná záda a ramena a ví, jak správně protahovat. A proto, že chceme naše závodnice posunout nejen v rámci závodů, ale hlavně jich samotných, připravily jsme pro ně 3 pátky, kdy proběhne nejen běžný trénink, ale také kompenzační, rehabilitační cvičení v Yoga centru pod vedením zkušené a příjemné fyzioterapeutky Jindřišky.

Holky si během tří pátků vyzkouší úplně jiné cvičení, než na které jsou zvyklé. Dlouhé protahovací polohy, rovnání zad, hluboké protažení zadní strany stehen či ramen, odpočinek… Vše, co je pro vrcholové sportovce nadmíru důležité, ale bohužel na takové úrovni není možné z dvouhodinového tréninku celou hodinu protahovat.
Věříme a doufáme, že alespoň některé z nich inspirujeme k dalšímu sebevzdělávání v této oblasti cvičení.

Dle vyjádření juniorek a seniorek, které mají již první lekci za sebou, je protahování moc bavilo a těší se na další. To těší zase nás 🙂

Vaše ACB

 

acbrno-yoga-rehabilitacni-cviceni-pro-sportujici-deti

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.