Spouštíme blog na našem novém webu AC Brno. Čtěte o začátečnících i mistryních světa.

Nepsala jsem články o tom, co se děje u nás ve sportovím klubu AC Brno dlouhých čtrnáct let. Myslela jsem, že to není důležité, že za nás mluví naše úspěchy, počty spokojených dětí, které k nám do klubu chodily a které se dají počítat za ta léta na stovky a tisíce. A stejně  tak i stovky jejich rodičů, kteří nám svěřovali svoje děti opakovaně mnoho let ať do kroužků cvičení pro děti nebo do oddílu závodního aerobiku. Dnes vím, že to byla chyba, že lidé okolo nás potřebují informace, chtějí vědět, jak to u nás chodí. Ale taková byla doba, dnes je jiná, mění se i komunikační kanály a možnosti, jak informace předávat dál.

Proto se vstupem klubu do patnáctého roku jeho existence chci napravit to, co jsem „zanedbala“. Nevím, jestli to půjde, ale pokusím se o to.

A tak píšu svůj první blogový článek za AC Brno. O čem? Jen o tom, že jsme, že se stále rozrůstáme, že máme z naší práce radost, že jsou u nás děti spokojené a třeba také o tom, že se na nás obrací rodiče, kteří chtějí pro své děti to nejlepší.

Zrovna dnes se mne ptal tatínek jedné závodnice, jestli ještě bereme děti. Jeho kamarád má dceru, která již někam chodí cvičit aerobik. Ale podle slov tatínka: „Chce, aby se na jeho dítě podíval někdo, kdo tomu rozumí, kdo je odborníkem a dokáže posoudit, na co dcera má. Po dosavadních zkušenostech chce dát dceru někam, kde má práce s dětmi úroveň a smysl“.  To mne samozřejmě velmi potěšilo. A děti bereme celý rok.

Čtrnáct let let se snažíme, vychováváme děti, učíme je radosti ze sportu, ale i zodpovědnosti vůči druhým atd. My trenérky se také neustále vzděláváme, učíme se, přemýšlíme, jak vše posunout dále a jak dávat dětem co nejvíce. A to nejen těm našim. Pomáháme i ostatním ternérkám – pořádáme pro ně školení, workshopy, učíme je, jak pracovat na soustředění, jak tvořit choreografie apod. Zrovna o víkendu jsme byly s dcerou Hankou, která je bývalou skvělou závodicí v aerobiku a v současnosti výbornou trenérkou i chreografkou, do jednoho klubu tvořit choreografie pro jejich závodnice. Proč ne. Práce s dětmi mne baví. A navíc jsem duší kantorka a ráda se s ostatními podělím o svoje znalosti a pomůžu jim, když o to stojí. Vím, jaké to je začínat. také jsem si to prožila.

S lednem jsme vstoupili do nové sezóny  a těšíme se na ni. Přišla k nám spousta nových dětí a je před námi hodně práce, protože připravujeme devět sestav. Jak se nám bude dařit, záleží na nás všech – na dětech i na trenérkách. A jak nám to půjde, o tom všem vám budeme psát.

Mějte se  krásně.

Hana Toufarová, hlavní trenérka AC Brno.

 

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.